Правила поведінки під час повітряної тривоги
АЛГОРИТМ дій учасників освітнього процесуза сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”
І. Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять
Підготовчі заходи:
-
Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування захисної споруди (укриття), а також правилами поведінки під час евакуації в укриття.
-
Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні бути ознайомлені та вміти виконувати заходи з Плану евакуації під час навчального заняття або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу «Повітряна тривога».
-
Відповідальна особа (начальник евакокомісії) закладу освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
-
Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа (класний керівник, вчитель-предметник або черговий вчитель) з числа працівників освітнього закладу.
-
Заздалегідь встановлюються відповідальні особи (чергові вчителі), які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.
ІІ. Порядок дій при отриманні сигналу:
-
Відповідальна особа (черговий працівник) у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу або дає три довгих дзвінки.
-
Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття. Учні мають взяти телефон, воду та цінні речі та вишикувати у колону по одному для евакуації в укриття.
-
Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
-
Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування колоною та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.
-
Відповідальні за евакуацію особи (чергові вчителі) повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди, здійснювати контроль за порядком евакуації в укриття учасників освітнього процесу та швидко реагувати у разі, якщо виявиться, що хтось з учнів відсутній.
-
Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
-
У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того, як усі учні займуть свої місця, відповідальний за клас або класний керівник повинен перевірити наявність усіх учнів. Учитель-предметник доводить клав до визначеного місця і далі з учнями перебуває класний керівник.
-
Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.
-
Якщо сигнал тривоги застав учасників освітнього процесу на спортивному стадіоні, то вчитель фізкультури повинен негайно припинити заняття та організувати евакуацію учнів до захисної споруди (укриття Головного корпусу).
-
Якщо сигнал тривоги застав учасників освітнього процесу під час переходу від початкової школи до їдальні, то вчитель, який супроводжує учнів, повинен сам оцінити ситуацію та прийняти рішення або про повернення назад, або продовжити рух до укриття в Головному корпусі.
ІІІ. Перед початком освітнього процесу:
-
Працівники та учні, які під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!» перебувають вдома, залишаються вдома до надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!»
-
Працівники та учні, які під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!» перебувають в дорозі до закладу освіти, оцінюють відстань, час і повертаються додому або слідують до укриття в школі. Батьки учнів 1- 4 класів особисто передають дітей комусь із працівників школи.
ІV. Після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!»:
-
Якщо тривога закінчилась до 10:30 (для учнів 5-11 класів) або до 11:00 для учнів 1-4 класів, освітній процес розпочинається в очному режимі через 30 хвилин. Уроки проводяться згідно з розкладом, починаючи з першого уроку, і тривають по 30 хвилин. Якщо існує така можливість, то може відбуватися перестановка (заміна уроків) залежно від їх складності та вільного уроку у вчителя-предметника.
-
Якщо тривога триває до 11:00 (для учнів 5-11 класів) або до 11:30 для учнів 1-4 класів, освітній процес автоматично (на цей день) переходить в дистанційний формат та розпочинається через 30 хвилин після оголошення відбою. Уроки проводяться згідно з розкладом, починаючи з першого уроку, і тривають по 30 хвилин.
Рішення щодо організації освітнього процесу приймає адміністрація закладу, про що інформує працівників, учнів, батьків.
V. Під час освітнього процесу:
-
Працівники та учні під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!» залишають свої робочі місця, за визначеними маршрутами слідують в укриття та залишаються у ньому до надходження сигналу «Відбій повітряної тивоги!»
-
Якщо учень (учениця) перебуває в укритті закладу освіти під час сигналу «Повітряна тривога!», батьки можуть забрати його (її) лише після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!» або після того, як у цьому класі закінчаться всі уроки.
VІ. Алгоритм дій водія шкільного автобуса
-
Зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги).
-
Поінформувати пасажирів про отриманий сигнал «Повітряна тривога».
-
Вивести пасажирів з транспортного засобу, організувати за допомогою вихователя автобуса їх евакуацію.
-
Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні тощо).
-
Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.